strieffpatrick1

 biskup Patrick Streiff (Central and Southern Europe Episcopal Area)

Patrick Ph. Streiff byl zvolen biskupem Evangelické církve metodistické v roce 2005. Jeho diecéze zahrnuje dvanáct zemí Evropy (Albánie, Bulharsko, Chorvatsko, Česká republika, Francie, Maďarsko, Makedonie, Polsko, Srbsko, Slovensko, Švýcarsko) a dvě země v Africe (Alžírsko, Tunisko).

Patrick Ph. Streiff byl ordinován ve Švýcarsko-Francouzké výroční konferenci Evangelické církve metodistické. Sloužil jako farář v Lausanne-Vevey, Neuchâtel a Biel/Bienne.V letech 1998-2004 byl na částečný úvazek ředitelem „Centre de Formation Méthodiste théologique“ v Lausanne (Švýcarsko), v letech 1992-2004 působil jako odborný asistent moderních křesťanských dějin na univerzitě v Lausanne.

Je ženatý. S manželkou Heidi Albrecht mají čtyři děti: Rahel Esther, Corinne Simone, Manuel Andreas a Myriam Ruth.

Představitel církve

superintendent Mgr. Petr Procházka (1966)

Superintendentem od 2010. Sloužil jako farář ve farnosti Plzeň 3, sbor Maranatha (1999-2010) a ve farnosti Brno (1996-1999). Pochází z metodistické rodiny, dědeček uvěřil při stanových evangelizacích v roce 1921. Je ženatý, má tři dospívající děti.

 

 

Rada oblasti

hradský1místopředseda Rady oblasti Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. (1957)

Farářem ECM od roku 2004. Sloužil ve farnostech Horní Počernice, Praha 2 a v současnosti v Třeboni. Je ženatý, má tři dospělé děti a čtyři vnoučata.

 

 

 

konop

oblastní vedoucí laiků Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.(1973)

Jako vyznávající člen církve působí  ve farnosti ECM Plzeň 3, sbor Maranatha. V roce 2015 byl zvolen oblastním vedoucím laiků. V Ježíše Krista uvěřil ve 20 letech. Pracuje v  Plzni ve Škodě JS a.s. jako technolog. Je ženatý, má tři děti.

 

 

 

Mgr. Petr Vaďura (1962)

Původním povoláním učitel češtiny a dějepisu, od roku 1989 slouží v církvi, nejprve v Křesťanských sborech, poté v ECM. Od roku 2015 působí jako kazatel ve sboru Tachov. Je ženatý, má čtyři dospělé a dospívající děti.

  

 

 

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. (1975) 

Je laikem a také nadšeným podporovatelem zapojení laiků v církvi. Na gymnáziu prožil duchovní probuzení a uvěřil v Ježíše Krista. V současnosti je ředitelem středisek křesťanské pomoci v Jihlavě, která působí v oblasti diakonie a sociální práce. Je šťastně ženatý a je otcem dvou dětí.

 

 

jozka1

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.(1970)

Pokřtěný v roce 2004, od roku 2005 vyznávajícím členem sboru ECM v Brně. Působí jako výzkumný pracovník na Přírodovědecké fakultě MU v Brně. Je ženatý a má dvě děti.

 

 

 

Tajemníci Rady oblasti

RenataSimvedoucí kanceláře Rady oblasti Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. (1950)

Vedoucí kanceláře od roku 2007. Pochází z rodiny metodistického faráře. Aktivním členem církve je od mládí. Je vdaná, má dvě dospělé děti.

 

 

ředitel Správy budov Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.(1954)

Pochází z tradiční metodistické rodiny. Od roku 1996 pracuje v církvi jako ředitel Správy budov. Je ženatý s emeritní kazatelkou církve metodistické. Společně vychovali tři děti.

  

 

ředitel Diakonie ECM Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.(1983)
Několik let pracuje jako asistent superintendenta Evangelické církve metodistické v ČR. Vyrůstal v Jihlavském sboru ECM a nyní je starší sboru ESUMC.

 

 

zástupce ředitele Institutu vzdělávání ECM Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.(1971)

Vzdělávání laiků i duchovních se v rámci Institutu vzdělávání věnuje od roku 2010. Sloužila jako farářka ve farnosti Praha 2 (2012-2017), farnosti Plzeň 3 (2010) a farnosti Plzeň 1 (1999-2004). Je vdaná, má tři dospívající děti.

 

misijní koordinátorka Mgr. Jana Křížová (1952)

Sloužila jako farářka v Brně (2004-2017), od Výroční konference 2017 bude farářkou v Praze 2. Vedle toho se stará o zahraniční vztahy, zejména s metodisty v USA. Zúčastňuje se ekumenických projektů. Vztah ke Kristu našla až v dospělosti, když ji oslovili přátelé - křesťané.

 

 

­