Ubytování Praha - Ječná

Ubytovna Ječná

Znaveným poutníkům nabízíme levné ubytování v tichém dvoře farnosti Evangelické církve metodistické v samém srdci Nového Města pražského, které ve středověku založil císař Karel IV. V bezprostřední blízkosti se nachází Karlovo náměstí s gotickou Novoměstskou radnicí. Za deset minut můžete dojít na nábřeží Vltavy k Tančícímu domu, na Václavské náměstí či na Národní třídu.

Wesleyho studio

Disponuje dvěma oddělenými lůžky, jednoduchým kuchyňským koutem (základní nádobí, elektrická plotýnka, mikrovlnná trouba, rychlovarná konvice a lednice) a koupelnou se sprchovým koutem.

Whitefieldovo studio

Disponuje třemi oddělenými lůžky, jednoduchým kuchyňským koutem (základní nádobí, elektrická plotýnka, mikrovlnná trouba, rychlovarná konvice a lednice) a koupelnou se sprchovým koutem.

Cena ubytování se pohybuje od 400 Kč za osobu za noc. Poptávky ubytování zasílejte na email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Seminář pro studenty

Ubytování pro studenty

Metodistický seminář není místo, kde se musíte účastnit duchovního života, abyste tu mohli bydlet, ale chcete tu bydlet právě proto, že máte možnost se ho účastnit.

Jak jste si mohli přečíst v úvodu, Metodistický seminář je místem, kde jsou ubytováni studenti, kteří chtějí být i během studia na vysoké škole ve společenství křesťanů. To se také daří. Máme tu velmi pestré zastoupení různých denominací. Důležitou součástí života semináře je každodenní setkávání se nad Božím slovem (každý den začínáme společným čtením z bible a modlitbami). Také se během roku snažíme uspořádat alespoň několik společných akcí - přednášky, společné snídaně, společně si zasportujeme. I na studentech hodně záleží, jak se na semináři žije. A samozřejmě, nápadům studentů se meze nekladou. Pokud hledáte něco takového, hledáte na správném místě.

 více zde

Kontakt:
spirituál: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., +420 777 939 267
správce semináře: +420 603 759 998

Seminar Vrsovice1
Pokoj 12

Ubytování Bechyně - Poušť

připravujeme

Ubytování Jablonné

Dovolenkové, prázdninové, víkendové ubytování v Jablonném v Podještědí

Okolí a příroda 

Jablonné v Podještědí se nachází v krásné krajině Lužických hor. Chráněná krajinná oblast Lužické hory leží v okresech Česká Lípa, Děčín a Liberec při hranici se SRN (svobodný stát Sasko). Nejvyšším bodem Lužických hor je Luž (792,9 m n. m.), nejnižší místo se nachází u České Kamenice (kolem 290 m n. m.). Lesy v CHKO Lužické hory pokrývají okolo tří čtvrtin území.

Příklady zajímavostí:

Přírodní památka Bílé kameny

  • Jihozápadní úpatí vrchu Vysoká na okraji lesa asi 1 km severně od obce Jitrava, při hlavní silnici Liberec – Děčín.

Národní přírodní rezervace Jezevčí vrch

  • Vrcholové partie Jezevčího vrchu mezi obcemi Mařenice a Heřmanice, asi 5 km od Jablonného v Podještědí.

Přírodní rezervace Klíč

  • Jihozápadní svah pod vrcholem Klíče Leží 4 km severovýchodně od Nového Boru a 1,5 km od obce Svor.

Skalní město Oybin

  • Na německé straně Lužických hor nenajdete významnější památku než skalní hrad Oybin. Jedinečné seskupení ruin gotického hradu a kláštera, vybudované na popud Karla IV. na vrcholku stejnojmenné pískovcové hory, je zajímavé nejenom pro fanoušky historie a památek, ale také pro milovníky přírody.

Pískovcové skály - Lückendorf

Město Jablonné v Podještědí

Město se nachází na trojzemí. SRN – 5 km, Polsko – 10 km. V okolí jsou velké možnosti rekreace – golf, vyjížďky na koních, tenis, Off Road, …- ranč Malevil, plavecký bazén Stráž pod Ralskem, Liberec, Česká Lípa. Možno navštívit zábavní komplex Babylon v Liberci, ZOO Liberec s jejich bílými tygry nebo botanickou zahradu. Nespočetné možnosti poskytuje okolí pro pěší výlety nebo v našem kraji velmi oblíbenou cykloturistiku. V zimních měsících je v Liberci a na Luži v provozu lyžařská sjezdovka. V okolí je i mnoho historických památek, jako zámek Lemberk, skalní hrad Sloup, zámek Zákupy, Frýdlant atd. Asi 15 km směr Žitava (NSR), se nachází obec Ochranov. Založen byl roku 1722 německými potomky Jednoty bratrské z fulneckého kraje (Moravskými bratry), vedenými tesařem Kristianem Davidem, jimž k tomu poskytl své pozemky Mikuláš Ludvík hrabě ze Zinzendorfu. Uprchlíci sem přicházeli mezi lety 1722 až 1732. Zde se můžete dozvědět mnoho o jejich duchovním probuzení i o jejich misijním působení.

Ubytování

Ubytování je v klidné oblasti Jablonného, nedaleko Markvartického rybníka, na cestě k zámku Lemberk - Ke Studánce 69, Markvartice, Jablonné v Podještědí, 471 25
(https://sites.google.com/site/ecmjablonne/kontakty),.

Nově vybudovaný byt se nachází v podkroví sborového domu ECM Jablonné. K dispozici je:

  • koupelna s WC a sprchovým koutem,
  • větší obývací místnost (s dvěma dvoulůžkovými gauči) a kuchyňským koutem (indukční sporák, lednice, mrazák, mikrovlnná trouba, myčka, varná konvice).
  • Dále pokojíček s dvěma lůžky pro dospělé a jedním pro dítě.
  • V případě většího počtu lidí možno využít i třetí místnost kam lze umístit 4 – 5 matrací.
  • Byt má samostatný vchod s místností na uložení kol, lyží apod.
  • Na zahradě je možno využít i ohniště a zatravněnou plochu k hrám. Parkování v uzavřené zahradě.

Ubytování Litoměřice

 připravujeme

Ubytování Valtice

připravujeme

Ubytování Vimperk - Veselka

Klidné místo, které se nachází v chráněné krajinné oblasti Šumava poblíž města Vimperk. Veselka je ideálním místem pro odpočinutí a oddech. Okolí nabízí nespočet možností k výletům do přírody, například vrch Boubín s rozhlednou, Boubínský prales nebo město Vimperk. V něm pak můžete navštívit zámek, historické centrum, viadukt a mnoho dalšího. V blízkém i vzdálenějším okolí Veselky jsou v zimě skvělé příležitosti k běžkování, v létě k výletům na kole. Je zde několik turistických a naučných stezek. 

Chalupa má velkou kuchyň a společenskou místnost s kamny. V přízemí se nachází 4 pokoje o deseti lůžkách, v 1. patře jsou 3 pokoje o dvanácti lůžkách. Ubytování je jednoduché a podtrhuje atmosféru nedotčené přírody a krásného okolí.

­